Карлос Сайнц спечели Формула 1 Гран при на Австралия, след като Верстапен се оттегли рано поради пожар в двигателя
AP News | 2024-03-24 | 07:48:18

МЕЛБЪРН, Австралия (AP) — Карлос Сайнц от Ферари прекрати победната серия на Ред Бул във Формула 1, когато испанецът се възползва от ранното пенсиониране на Макс Верстапен, за да спечели Голямата награда на Австралия само две седмици след като пропусна предишното състезание в Саудитска Арабия поради спешна апендектомия.

Сайнц, който стартира на първия ред заедно с Верстапен, запази мястото си в първи завой, но изпревари холандеца по-нататък втора обиколка в деветия завой за водачество и пое контрола, след като неговият съперник се оттегли две обиколки по-късно с огнена механична повреда.

Верстапен спечели първите две F1 състезания за сезона в Бахрейн и Саудитска Арабия и беше на серия от девет победи.

Сайнц завърши пред съотборника си Шарл Льоклер за първи резултат 1-2 на Ферари от Гран При на Бахрейн през 2022 г., като Ландо Норис от Макларън завърши трети за първия си подиум на Алберт Парк.

Неговият съотборник, австралиецът Оскар Пиастри, го последва на четвърто място.